Vynai.eu

Vynas ir vyno gamyba namuose

Vyno gamyba

Vyno gamyba

Vyno gamyba foto

Vyno gamyba namuose, tampa labai populiariu pomėgiu tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Vyno gamybos žmonės imasi dėl įvairiausių priežasčių. Vieni gamina vyną sau ar savo draugams pavaišinti, kai kitiems, pagaminti gerą gėrimą yra tiesiog malonumas.

Visi žinome, kad vynas gaminamas iš vynuogių. Vynas kurį perkame parduotuvėje, nelygu kokios kokybės tai vynas, greičiausiai taip pat pagamintas iš vynuogių. Tačiau gero vyno taip pat galima pasigaminti ir namuose, iš vaisių, kurie auga aplink mus, mūsų soduose ir miškuose. Bet norint pagaminti gerą naminį vyną, reikia lakytis tam tikrų sąlygų, kiekvieno vyno gamybos etapo tvarkos ir žinoma, turėti tam tikrų žinių.

Naminis vynas - tai gėrimas, kuriame sulčių fermentacijos metu, cukrus virto alkoholiu. Naminio vyno gamyba nėra sunki, nors ir reikalauja įdėti nemažai darbo. Naminį vyną galima gaminti bet kuriuo metų laiku.

Vyno gamyba pavasarį

Pavasaris – tai vyno iš gėlių ir žiedlapių gaminimo metas. Pavasarį pradedami rinkti augalai, iš kurių bus gaminamas vynas. Negalima rinkti augalų esančių arti kelio, augalai gali būti užteršti. Iš gėlių ir žiedlapių dažniausiai gaminamas lengvas, silpnas ir subtilaus gėlių aromato vynas. Žiedus galima dėti kaip pagrindinę gaminamo vyno sudedamąją dalį arba kaip priedą vynui pagerinti. Reikėtų žinoti, kad džiovintų žiedų koncentracija yra didesnė nei šviežiai nuskintų, todėl džiovintų žiedų reikia dėti mažiau. Gaminant gėlių ir žiedlapių vyną, būtinai reikia dėti tanino bei maistingųjų medžiagų mielėms, nes žieduose šių svarbių vyno gamybai medžiagų nėra.

Vyno gamyba vasarą

Vasara – tai uogų sezonas. Vasarą vyną galime gaminti iš serbentų, agrastų, žemuogių, braškių, aviečių, vyšnių ir kitų uogų. Juodieji serbentai yra labai kvapnios uogos. Gaminant vyną, juoduosius serbentus galima naudoti vienus arba kartu su baltaisiais ir raudonaisiais serbentais, tačiau juodųjų serbentų kvapas pagamintame vyne bus stipriausias. Agrastai, artimos vynuogėms uogos. Agrastus galima naudoti įvairių tipų vynui gaminti. Žemuogės, braškės ir avietės yra labai stipraus skonio uogos, todėl vynas, pagamintas iš žemuogių, braškių ar aviečių, įgauna šių uogų skonį.

Vyno gamyba rudenį

Ruduo – pats geriausias metas vyno gamybai. Kaip tik rudenį sunoksta patys tinkamiausi vyno gamybai vaisiai ir uogos. Rudenį, vyną galime gaminti iš vynuogių, obuolių, gervuogių, kriaušių, slyvų, erškėtrožių, šeivamedžio uogų ir kitų rudenio gėrybių. Gervuoges reikia rinkti visiškai prinokusias. Tik nerinkite per arti kelio esančių uogų, nes jos nėra tinkamos vyno gamybai. Erškėtuoges geriausiai rinkti po pirmų šalnų, kada jų odelė būna minkštesnė. Erškėtuoges reikia skinti atsargiai, kad nesutraiškyti sėklų, nes erškėtuogių sėklos pagamintam vynui duoda kartumo. Gaminant vyną, erškėtuoges geriausia perpjauti pusiau ir sutrinti šaukštu.

Vyno gamyba žiemą

Žiemos metu, naminio vyno gamybai, galime naudoti šaldytus arba džiovintus vaisius ir daržoves. Reikia žinoti, kad vynas iš daržovių dažniausiai gaminamas laikantis tos pačios technologijos. Daržovės nuplaunamos, tačiau nenuskutamos, tada daržovės supjaustomos ir išverdamos. Vanduo nupilamas. Kaip tik šis vanduo, arba nuoviras ir naudojamas daržovių vynui gaminti.

Priedų svarba vyno gamybai

Daugelis uogų ir vaisių paprastai yra tinkami vyno gamybai. Tačiau ne visi vaisiai ir uogos turi efektyviam rūgimo procesui reikalingą cukraus, rūgščių, taninų ir mineralinių medžiagų kiekį, todėl rauginimui ruošiama misa būna papildoma įvairiais priedais.

Svarbiausia, kad galimų naminio vyno gamybos receptų skaičius praktiškai neribotas. Todėl bandydami ir eksperimentuodami galite sukurti tik savo, ypatingąjį naminio vyno receptą.

vyno_gidas_img.png

Enuoroda

Eįmonės.lt - Lietuvos įmonių katalogas